Wszystko czego nie wiesz o Michaelu Jacksonie! Gdyby żył dziś miałby 60 lat.

Michael Jackson, gdyby żył dziś miałby 60 lat. Był jednym z najpopularniejszych, najciekawszych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych artystów naszych czasów. Myślisz że wiesz o nim wszystko? No jasne że nie!

Oto garść faktów o Michaelu Jacksonie, których z najprawdopodobniej nie znasz:

– Michael Jackson jest najlepiej zarabiającym zmarłym artystą. Tylko w pierwszym roku po jego śmierci wartość majątku wzrosła o 1 miliard dolarów.

– Jego drugie imię to Józef więc w paszporcie miał napisane: Michael Joseph Jackson.

– Czarna opaska, którą nosił miała przypominać ludziom o cierpiących dzieciach na całym świecie.

– Miał kilkoro sławnych chrześniaków, między innymi córkę Lionela Ritchie: Nicole i syna Barry’ego Gibba z Bee Gees: Michaela.

– „Billie Jean” był pierwszym w historii teledyskiem czarnego artysty zaprezentowanym w MTV. Tekst piosenki ponoć opiera się na prawdziwej historii.

– Pogrzeb Michaela Jacksona obejrzało ponad 2,5 miliarda widzów na całym świecie, co sprawiło, że był to najchętniej oglądany program telewizyjny na żywo w historii.

– Michael był najbardziej nagradzanym artystą wszechczasów. Ma na swoim koncie aż 23 rekordy Guinness’a, 40 Billboard Awards, 13 nagród Grammy i 26 American Music Awards.

– W 1984 roku Jackson otrzymał aż osiem nagród Grammy, jest to największa liczba nagród jaką kiedykolwiek dostała ta sama osoba w ciągu jednego roku.

– Słynny krok „moonwalk”, był oparty na ruchach mima Marcela Marceau.

– Michael Jackson wynalazł i opatentował specjalne buty, które pozwalały użytkownikowi wychylać się tak głęboko, jakby nie podlegał prawom grawitacji. Użył ich do słynnego numeru w teledysku „Smooth Criminal”.

Fot: CBS

– Swój pierwszy sceniczny występ wykonał jako 5-ciolatek śpiewając „Climb Every Mountain”.

– „Thriller” to najlepiej sprzedający się album wszech czasów. Płyta sprzedała się w nakładzie ponad 42 milionów egzemplarzy. Album spędził aż 122 tygodnie na liście Billboardu.

– Uwielbiał kuchnię meksykańską. Jego ulubione dania to burrito i taco, które wprowadzały go w dobry nastrój.

– Oficjalnie przyznał się tylko do dwóch operacji plastycznych: nosa i brody. Podobno w 1979 roku złamał nos podczas skomplikowanych ćwiczeń tanecznych i po tym wypadku przeszedł operację nosa, która ponoć nie skończyła się sukcesem. Jak twierdził miał wciąż problemy z oddychaniem, co z kolei było doskonałym pretekstem do dalszych zabiegów. Patrząc na zdjęcia operacji musiało być więcej … duuuuużo więcej.

– W dzieciństwie jego ulubioną postacią bajkową był Pinokio.

– Gitarowe solo w piosence „Beat It” nagrał Eddie Van Halen. Ponoć zrobił to za darmo.

– Jackson przyjaźnił się z aktorem Macaulay’em Caulkin’em znanym z głównej roli w filmie „kevin sam w domu”. Macaulay zagrał w klipie „Black Or White”. Jest także ojcem chrzestnym dzieci Jacksona Prince’a i Paris.

– Michael lubił zwierzęta i miał ich sporo, między innymi: pytona zwanego Crusher, dwie lamy: Louis i Lola, a jego ulubieńcem był szympans Bubbles.

– Podobno został obciążony przez bibliotekę kwotą miliona dolarów (!)za zaległości w zwrocie książek.

– W teledysku „Liberian Girl” pojawia się niezwykła plejada gwiazd: John Travolta, Olivia Newton-John, Whoopi Goldberg, Steven Spielberg, Quincy Jones, Virginia Madsen, David Copperfield, Danny Glover i Dan Akroyd. Sam Jackson pojawił się dopiero pod koniec klipu.

– To chyba fakt powszechnie znany, ale wart przypomnienia. Michael Jackson sypiał w namiocie tlenowym. Później przekazał łóżko kalifornijskiemu centrum medycznemu jako pomoc w terapii dla ofiar poparzeń.

– W muzeum w Chicago prezentowana jest egipska rzeźba, która uderzająco przypomina Jacksona. Istnieje plotka, że Jackson ją widział i próbował się do niej upodobnić.

– W 1985 roku Jackson zapłacił 47 milionów dolarów za prawa do piosenek Beatlesów, 10 lat później sprzedał je firmie Sony za 95 milionów dolarów.

 

żródło: luckyvoicekaraoke.com